Kapelani Katyńscy

11 października odsłonięcie tablicy w kościele garnizonowym w Lublinie

W niedzielę 11 października 2020 roku o godzinie 12:00 w kościele garnizonowym w Lublinie odbędzie się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej Kapelanów Katyńskich, którzy pochodzili lub posługiwali na Ziemi Lubelskiej.

Byli to: ks. płk Edmund Nowak, ks. ppłk Stanisław Kontek, ks. ppłk Władysław Urban, ks. ppłk Jan Leon Ziółkowski, ks. mjr Ignacy Drozdowicz, ks. mjr Aleksander Dubiel, ks. mjr Mieczysław Janas, ks. kpt. Józef Czemerajda, ks. kpt. Władysław Plewik, ks. kpt. Ignacy Drabczyński. 

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Share on facebook
UDOSTĘPNIJ
Komunikaty

Dęblin – parafia pw. Matki Bożej Loretańskiej relacja z odsłonięcia tablicy upamiętniającej ks. mjr. Mieczysława Janasa.

Kim byli?

Słowo biskupa polowego

Zamordowanym w Katyniu i innych miejscach na Wschodzie towarzyszyli duchowni różnych wyznań, którzy po wojnie obronnej 1939 roku wraz z żołnierzami trafili do więzień i obozów. Wspierali współwięźniów łaską potajemnie sprawowanych sakramentów świętych, modlitwą, dobrą radą, pociechą, a na koniec trafili do tych samych dołów śmierci w Katyniu, Miednoje, Charkowie i w innych miejscach Golgoty Wschodu.

bp Józef Guzdek Biskup Polowy Wojska Polskiego

Stowarzyszenie Pamięć Kapelanów Katyńskich

Kapelani Katyńscy byli skazani przez wrogów na śmierć i zapomnienie. Przetrwali w pamięci rodzin i nielicznych ocalałych ze zbrodni katyńskiej. Byli wierni do końca. Chcemy ich zachować w narodowej pamięci. Dlatego podejmujemy działania mające na celu ich upamiętnienie.

KRS 0000727503