Kapelani Katyńscy

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną najbliższe uroczystości w Krzepczowie i Skierniewicach zostały przeniesione. Ich daty nie zostały jeszcze ustalone.

W Święto Niepodległości w środę 11 listopada planowana była uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej księdza kapitana Władysława Plewika w parafii św. Wojciecha w Krzepczowie, diecezja łódzka. Była to pierwsza parafia księdza Władysława. W latach 1934 – 1936 był on wikariuszem i katechetą w Krzepczowie, a posługę pełnił także w Budkowie, Boryszowie, Dziewulinach, Grabicy, Ostrowie i Wdowinie.

W niedzielę 15 listopada planowała była uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej ks. ppłk. Edwardowi Chomie w Skierniewicach.

Obydwie uroczystości, ze względu na obecną sytuację epidemiczną, zostały przeniesione. Ich daty nie zostały jeszcze ustalone.

Share on facebook
UDOSTĘPNIJ
Komunikaty
Kim byli?

Słowo biskupa polowego

Zamordowanym w Katyniu i innych miejscach na Wschodzie towarzyszyli duchowni różnych wyznań, którzy po wojnie obronnej 1939 roku wraz z żołnierzami trafili do więzień i obozów. Wspierali współwięźniów łaską potajemnie sprawowanych sakramentów świętych, modlitwą, dobrą radą, pociechą, a na koniec trafili do tych samych dołów śmierci w Katyniu, Miednoje, Charkowie i w innych miejscach Golgoty Wschodu.

bp Józef Guzdek Biskup Polowy Wojska Polskiego

Stowarzyszenie Pamięć Kapelanów Katyńskich

Kapelani Katyńscy byli skazani przez wrogów na śmierć i zapomnienie. Przetrwali w pamięci rodzin i nielicznych ocalałych ze zbrodni katyńskiej. Byli wierni do końca. Chcemy ich zachować w narodowej pamięci. Dlatego podejmujemy działania mające na celu ich upamiętnienie.

KRS 0000727503